Uvodna riječ ..... 3
Pjesma za kraj ..... 22
Pozdrav ..... 23
Uvodna riječ
Dragi učenici, poštovani učitelji i roditelji!

Naša škola slavi svoj veliki 182. rođendan. Zbog epidemioloških mjera, proslava Dana škole i ove godine ne može biti kao nekad, već smo za sve vas pripremili kratak pregled dječjega stvaralaštva. Sretni smo što barem na ovaj način možemo s vama podijeliti dio lijepih trenutaka koje smo proveli u školi. Ovom prigodom ujedno zahvaljujemo svima vama koji na bilo koji način sudjelujete i doprinosite našem uspješnom radu.

Sretan vam Dan naše škole!

Željkica Hanžek-Paska
Kemija
Učenički istraživački rad

Učenice s dodatne nastave kemije ove su godine snimale video isječke o životu alkemičara.

Predložile su ovu scenu povodom Dana škole. Sve su same smislile, snimile i uredile.

Alkemičari su tragali za kamenom mudraca kako bi metale pretvorili u zlato te za eliksirom života koji bi im osigurao dugovječnost. U ovoj su sceni odlučile spraviti taj čudesni napitak.
Kemija
Biologija
Učenički istraživački rad

I ove nastavne godine učenici 8-ih razreda pokazali su veliko zanimanje za STEM područja. Tako su iz Biologije imali priliku okušati se kao mladi znanstvenici. Učenici su kroz mjesec dana provodili projekt, odnosno pisali istraživački rad na temu „Klijanje sjemenki graha“. Učenici su trebali uspješno zasaditi sjemenke graha, pratiti i bilježiti njegov rast. Cijeli istraživački projekt su trebali prikazati kroz sve etape znanstvenog istraživačkog rada: istraživačko pitanje, pretpostavka, obrada i analiza podataka te zaključak. Učenici su na takav način primijenili osnovna načela znanstvene metodologije i uspostavili korelaciju između predmeta iz STEM područja. Neke od učeničkih radova možete pogledati u nastavku.
Biologija
Nekoliko radova iz 1. razreda
Nekoliko radova iz 2. razreda
Nekoliko radova iz PO Gačice
Recitacija
Literarno stvaralaštvo
Literarna grupa

Naši su se učenici okušali u pisanju poetskih i proznih tekstova. Posebno uspješan bio je Matej Vidaček, učenik 5. razreda, čiji je rad na županijskoj smotri LiDraNo predložen za Županovu nagradu.
Putujte Lijepom Našom čitajući putopise osmaša te uživajte u njihovim iskustvima i doživljajima s putovanja.
Na sljedećoj stranici je uvod u Nagrađeno djelo i poveznice na sve uratke, a slijede ih pjesme poslane na različite literarne natječaje i poveznice na pripadajuće kolekcije.
Nagrađen rad
Nestašna vreća na snijegu

Jutro je započelo baš kako to svako dijete želi kada je na zimskim praznicima. Snijeg je prekrio cijelu okolicu, i što je bilo najvažnije, još je uvijek padao u gustim rojevima pahulja.
Najprije sam od sreće skakao po sobi, a onda sam se malo pribrao i ponovo pogledao kroz prozor. Moji su me prijatelji već nestrpljivo čekali i vikali neka se požurim. Spremio sam se brže nego kad sam jednom bio zaspao u školu. Izjurio sam iz kuće, uzeo sanjke i svi smo pojurili na brijeg iza moje kuće. Par trenutaka divili smo se prekrasnom bijelom krajoliku, a onda smo se spustili niz brijeg na sanjkama. No, odmah pri prvome spustu naišli smo na problem...

Nestašna vreća na snijegu | Varaždinske Toplice | Varaždin | Motovun | Pag | Grad miliun srca

Pjesme (natječaj Krapina)
Muoja mati

Velike očale,
svietle lasi.
Mouju mati i
dober glas prati.

Sakumu pumore,
se oče dati,
negdar i malu preveč,
nemre si meru najti.

I luda za biti,
fejst kričati,
ali nigdar dougu
jer je blaga, nježna i draga.

Pjesme za natječaj Krapina

Pjesme (natječaj Zlatar)
Medved

Sedim ja cele dane i cele noći
Na te posteli
I gledim kaj se dešava.

I vidim ju ja i srečnu i tožnu.
Več znam se jejne muke,
Se jejne radosti.

Poslušam ja po cele dane
Kak ona pripoveda.
Negda o glupostima,
A negda zna i nekaj pametno reči.

Neje bome lako medved biti,
Al bome se nebi zamenil z nikim.

Pjesme za natječaj Zlatar

"Pjevaj,sviraj,pleši"- Tema Beatlesi
Pjesma "Dani"-4.r i "Whisper" -dio pjevačkog zbora
UZ "Iglica" (Souni)
Pogledajte i neke uratke naše učeničke zadruge "Iglica".
UZ "Iglica" (Mali cvjećari)
Mali glagoljaši
3. i 4. razredi
Pjesma za kraj
Pozdrav
Drago nam je što ste nas počastili svojom pažnjom.
Nadamo se da se uživali u našim uradcima barem onoliko koliko smo se mi zabavljali radeći ih.
Dan Škole 2021.
182 godine
OŠ Metel Ožegović Radovan

Kemičari - voditeljica Petra Kalinovčić